Olejek konopny

Ekstrakt oleju konopnego jest naturalnym wyciągiem roślinnym

Ekstrakt z oleju konopnego z THC jest naturalnym wyciągiem roślinnym pozyskanym metodą olejową. Metoda olejowa jest metoda w 100% naturalną, dlatego w olejku nie pozostają żadne szkodliwe substancje. Naturalne oleje konopne mogą się od siebie różnić zarówno właściwościami fizycznymi jak i farmakologicznymi ze względu na zawartość poszczególnych substancji. Do celów medycznych wykorzystywane są wyłącznie surowce pochodzące z hodowli w ściśle określonych kontrolowanych i certyfikowanych zakładów produkcyjnych, gdzie cały proces produkcji, począwszy od procesu hodowli i uprawy, w którym określa się wartości składników aktywnych w hodowanej roślinie, poprzez ekstrakcję, aż po wytworzenie produktu finalnego.

Kannabidiol jest jednym z ponad 80 związków z grupy cząsteczek zwanych kannabinoidami, oraz jednym z ponad 480 związków naturalnie występujących w konopiach.

Występują produkty na bazie olejku z konopi zawierający ekstrakt CBD, których nie stosuje się w celach leczniczych. W celach medycznych używa się konopi indyjskich (Cannabis sativa L. subsp. Indica) zawierający THC, jako surowiec farmaceutyczny do przygotowania leku recepturowego.. Olej z THC jest wykorzystywany, jako surowiec farmaceutyczny do sporządzania w aptece leków recepturowych. Przygotowuje je farmaceuta na podstawie recepty wystawionej przez lekarza.

Olej konopny Marihuany Medycznej  z THC, jako surowiec farmaceutyczny do przygotowania leku recepturowy posiada kilka zalet wobec stosowania suszu: dokładnie odmierzona i miareczkowana dawka, łatwość podania, większa intymność przyjmowania produktu.

Marihuana Medyczna w postaci olejku z THC stosowana jest m.in. w terapii leczenia bólu, onkologii w celu łagodzenia symptomów związanych z chemioterapią, jak nudności i wymioty, neurologii w takich schorzeniach jak: stwardnienie rozsiane i epilepsja.